Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer aj Harabin si v kampani pomáhajú dezinformáciami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"V najnovšom videu o Andrejovi Kiskovi tvrdia, že ak sa stane po voľbách premiérom, na Slovensko príjme tisíce imigrantov. " To video treba asi vnímať skôr ako hyperbolu v štýle Cynickej obludy, žiadny predstaviteľ Smeru tam neprednáša uvedené tvrdenie. Zrejme sa opierajú o dávnejšie vyhlásenie Kisku, že by sme mali byť solidárni a nejakých utečencov prijať. Máte akési príliš široké chápanie pojmu dezinformácia, ktoré zahŕňa aj to, čo bežní ľudia považujú za paródiu, nadsádzku alebo vtip. Ale keď sa tým živíte, asi to tak musí byť.
 

Hyperbola by to bola v inom formate

Tieto hyperboly a dezinformacie sa nachádzajú v predvolebných videách Smeru. To nie je sekcia v denníku pre vtipy, ale predvolebne video plne klamstiev a premrštených fikcií. Predvolebne video určite pre väčšinu nie je vtip alebo nadsázka, a verím že ich to viac búri ako rozchechtava. Podľa mna SME to komentujú veľmi správne.
 
Hodnoť

Citát z blogu:

"Smer-SD rovnako ako v roku 2016 aj v tejto predvolebnej kampani straší nebezpečnými imigrantmi. A to aj napriek tomu, že v roku 2019 prišlo do Európy najmenej utečencov za posledné obdobie".

Problém je v tom, že blog neuvádza svoj zdroj informácie. Napokon som našiel stránku 444.hu, ktorá cituje informáciu, ktorú zverejnil FRONTEX. Podľa tej správy v porovnaní s rokom 2015, v roku 2019 príchod nelegálnych migrantov klesol o úctyhodných 92%!

Potom som si otvoril stránku Frontexu, tam nie je žiadna štatistika, akékoľvek informácie dávajú až na písomné vyžiadanie.

Tak som skúšal EUROSTAT. Oni ale ešte rok 2019, ako celok nemajú uzavretý! Pred pár minútami poznali údaje po október 2019!
Nuž, aby som nemusel v túto nočnú hodinu rátať kalkulačkou, tak som si to uľahčil, a rátal som iba v hlave a úplne nahrubo, pričom všetko som zaokrúhľoval dole, teda aj počet 59.150 som rátal za 50 tisíc. A aj takto som za prvých 10 mesiacov roku 2019 narátal 540 tisíc žiadateľov o azyl, pričom tabuľka nerieši, či prišli legálne, teda pomocou pasu a víz, alebo či ich sem prepašovali prevádzači.

Oproti počtu 1.322.845 žiadateľov o azyl v roku 2015, počet 540 tisíc za prvých desať mesiacov roku 2019 je poklesom, ale nie o 92%, čo uvádzala tá maďarská stránka s odvolaním na Frontex.

Tu je link na vývoj migrácie v rokoch 2008-2019:
https://ec.europa.eu/eurostat/...

Tu je link na vývoj migrácie v roku 2019, ale iba prvých desať mesiacov.
https://ec.europa.eu/eurostat/...

Áno, pokles tam je, ale nie tak veľký, aby sme mohli otvárať šampanské.

Iný citát z blogu:

"Internetom sa šíria dezinformácie o požiaroch v Austrálii. Šíria ich predovšetkým popierači klimatickej zmeny, ktorí tvrdia, že požiare spôsobili podpaľači".

V originálu citátu sa dá kliknúť na vetu a sa zobrazí článok zo stránky antipropaganda.sk, citujem z neho:

"Ďalšie dezinformácie šírili popierači klimatických zmien. Tí tvrdili, že požiare v Austrálii zapríčinili podpaľači. Malo ísť o 187 ľudí, ktorí boli údajne odsúdení za podpaľačstvo. Polícia z Nového Južného Walesu síce naozaj viedla stíhanie proti 187 osobám, no len 24 z toho spôsobilo úmyselne požiar. Zvyšných 163 ľudí zapríčilo požiar buď odhodením cigarety, alebo porušilo zákaz o použivaní ohňa".

Ja si myslím, že aj ten je podpaľačom, kto spôsobil požiar z nedbalosti. Lebo aj ten "nedbalostný" požiar vznikol následkom viny človeka a nie v dôsledku klimatických zmien.
Tak kde je problém, a kde tam je hoax v tých konšpiračných médiách, veď samotná antipropaganda.sk jasne píše, cituje miestnu políciu, že tam vo veľkom boli prítomní aj podpaľači.
Teraz pochopiteľne neriešim to, že keby tam už tretí rok nemali netradične veľké sucho, tak by sa tie požiare podarilo skôr zlikvidovať.

Inak médiá, aj tie zlé, aj tie dobré, dosť jednotne takto písali o požiaroch:

a.) Pri časti požiarov "zápalku držala v ruke" príroda.

b.) Veľká časť požiarov ale vznikla následkom činnosti človeka, rozumej podpaľačstvo.

c.) Jeden požiar preukázateľne následkom autohavárie, keď 24 ročný mladík so svojim autom vyletel z cesty, narazil do stromu a následkom nárazu vznikol aj požiar, pri ktorom ten, v následku nárazu usmrtený, či ťažko zranený mladík uhorel v aute.
Potom medzi podpaľačmi bolo aj dosť veľa mladých pod 18 rokov.

d.) K požiarom prispeli aj Zelení, lebo cez lobing u vlády zakázali čistiť lesy od suchých konárov, ako aj preventívne vypaľovanie. Vláda opäť dovolila vypaľovať.

Teda skôr blog je veľkým hoaxom...
 

 

Prepacte b.pityo, ale vyvraciate tvrdenia blogu o imigracii na zaklade udajov ktore ste si sami nasli na nete a potom ste si ich zanalyzovlali. Nic v zlom ale s tymto blogom nemaju nic spolocne. Blog hovori o imigracii na Slovensku a ako sa ta tema na Slovensku zneuziva a desinterpretuje. Data pouzite v blogu su velmi jednoducho vyhladatelne na stranke ministerstva vnutra, a sedia uplne presne.
Ste to vy kto zavadza lebo ste odbocili od temy a zacali rozoberat celoeuropske imigracne data ale tema je vnutrostatna.
K poziarom sa nevyjadrujem, maju ich tam kazdy rok, casto su nasledkom vypalovanie, kazdopadne verim, ze zmena v klime na to ma vplyv. kedze z roka na rok maju vacsie sucha a poziare sa tohot roku rozrastli do rekordnych rozmerov a to ovela skor ako po ine roky...este pred vrcholom leta.
 

 

Dobrá práca, pityo. Také analýzy majú zmysel. Z tzv. boja proti hoaxom sa stalo lukratívne odvetvie a aby mali aktivitu, vyvinuli si už títo bojovníci určité metódy prekrúcania zmyslu textov. Je dobre ukazovať verejnosti pravdu.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 148
 2. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 130
 3. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 30
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 16
 5. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 15
 6. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 11
 7. Anna Milanová: Danka a Janka... 2020 9
 8. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 9
 9. Martin Droppa: Máme to radi naživo 7
 10. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 7

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 2. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 3. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 4. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 5. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 6. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 7. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 8. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 9. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 10. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.


Už ste čítali?