Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho októbrového týždňa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Článok je prehľadom

dezinformácií? Súhlasím.
 
Hodnoť

Keď už píšete o obetiach dezinformacií

Privítala by som spomenúť Covington kids, ako tomu chlapcovi chceli zničiť progresívni fašisti budúcnosť na základe falošného obvinenia. Ale to už je staré.
Tak budúcu týždeň sa Dennis Prager súdi s Google za to, že jeho videá dali na úroveň pornografie a označili ho za nacistu. Videli ste už väčšiu konšpiráciu, ako nazvať konzervatívneho Žida, ktorého príbuzní neprežili holokaust, nacistom? https://tvrdonova.blog.idnes.c...
 

konspiraciu?

Hej videli, rovno vo vasom prispevku ked nazyvate istu skupinu ludi progresivnymi fasistami, len aby ste naznacili spojitost s PS
 

 

(dodavam ze este neexistujucu spojitost)
 

 

Progresivizmus má viaceré znaky fašizmu. Odporúčam tento článok https://www.milost.sk/logos/cl...
 

 

V tomto videu https://youtu.be/hiVQ8vrGA_8 hovorí liberál, prečo opustil progresivizmus. Pozrite si to a posúďte, či to nenesie znaky fašizmu.
 
Hodnoť

pochybné tvrdenie v texte (lovíme hoaxy)

Trochu ma zarazilo tvrdenie v tomto článku naznačujúce, že Milan Uhrík spochybňuje holokaust. Opiera sa o jeho legendárne vyjadrenie, že "nie je historik" a konkrétne sa tu uvádza:
"Kotlebovský europolanec, ktorý sa preslávil tvrdením, že nie je historik, a preto sa nemôže vyjadrovať k tomu, či holokaust bol, alebo nie..."
To by bol naozaj veľmi extrémne, avšak našiel som iba záznam jeho vyjadrenia v TV debate, kde s uvedeným odôvodnením odmieta zaujať stanovisko k deportáciám za Slovenského štátu. Nespochybňuje tam ani tieto deportácie, ani holokaust. Zároveň dosť pochybujem, že by si ktorýkoľvek slovenský politik dovolil nahlas zvažovať, "či holokaust bol alebo nie".
Takáto manipulácia s vyjadrením politika sa mi javí neprípustná. Možno je niekde dôkaz, že povedal práve toto (prosím, ak má niekto link), ale ak nie, vzhľadom na denunciačný charakter napísaného by som to pokojne označil ako fake news.
https://www.youtube.com/watch?...
 

 

to je to isté akoby spochybňoval holokaust. deportácie boli, a povedzme si otvorene, bola to zvrátenosť, navyše boli aj v čase, keď na verejnosť už prenikli informácie o tom, že v koncentrákoch sú hromadne usmrcovaní.
Ale naša naivná klérofašistická vláda asi dala na chlácholivé slová beráterov, že je to dezinformačná propaganda.
A prečo vlastne nepovedal, že deportácie odsudzuje? To mu bolo tak zaťažko to vyhlásiť? Či nebodaj ich schvaľuje?
Ste úplne naivný ak tomu čo ste napísali aj veríte.
 

 

Evidentne mu bolo zaťažko vyhlásiť, že odsudzuje deportácie. Avšak nie je to to isté, ako keby spochybňoval holokaust.
Skresľovať vyjadrenia ideologického protivníka, nálepkovať a napokon aj osobnými útokmi zastrašovať tých, ktorí sa nekriticky nestotožnia s líniou, sú typické znaky propagandy. Takže je zaujímavé čítať to pod blogom skupiny, ktorá si hovorí antipropaganda.
 

 

spochybniť deportácie, lebo "nie je historik" je ako spochybniť cca 57 tisícovú spoluúčasť slovenského štátu na holokauste. Čo je vo svojej podstate to isté. (aj malé zlo je zlom)
Navyše práve v jeho strane majú človeka čo holokaust verejne nazval rozprávkou. Keby s tým nesúhlasili, dávno by mu hrebienok zrazili. Napokon tomu jeho kamarátovi musel horko ťažko zraziť hrebienok až súd.
 

 

"Je to v podstate to isté... V jeho strane niekto iný to spochybnil..."
Ale on to povedal ináč a podsúvať mu to, čo nepovedal, je u mňa fake news a to treba z principiálnych dôvodov zastaviť alebo na to aspoň poukázať. Keď už je tu teda reč o dezinformáciách, manipulácii a propagande.
 

 

lenže medzi nami je diametrálny rozdiel. kým vy vnímate jeho vyjadrenia oddelene od jeho ostatných vyjadrení, nezávisle, ja ich vnímam v širšom kontexte. dlhodobo sledujem stranu ĽSNS a jej vyjadrenia a je to absolútne xenofóbna strana a vyjadrenia jej predstaviteľov sú často koncipované tak aby svojim xenofóbne a neonacisticky orientovaným fanúšikom stále odkazovali, že my sme tu stále pre Vás, len sa musíme skrývať kvôli štátnej šikane.
Preto v jeho slovách vidím aj jeho úmysel, medziriadkové vety a odkazy na to, že sa od čias čiernych uniforiem nijako nezmenili, len uhladili svoje prezentovanie.
 

 

Nepotrebujem nič vnímať, prečítal som si článok a urobil fact-checking. Vyšlo mi, že článok obsahuje manipuláciu.
 

Preto netreba veriť propagande.

Správy o tom, že Židia sú vraždení považovali za konšpirácie a bola to pravda.
 
Hodnoť

re: TA3

Nezabudnite TA3 - vo všetkých reláciach posledný týždeň, keď sa spomenie Gorila, moderátor z vlastnej inciatívy "pripomenie" , že náhravka bola na základe rozhodnutia nezávislého súdu ZNIČENÁ a jej pravosť už nie je možné overiť...
 
Hodnoť

 

Hurá,hurá,hurá.Konečne tu máme inštitúciu,dá sa smelo povedať Ministerstvo pravdy a poznania,ktoré nás zbaví potreby vlastného uvažovania a overovania inormácií z rôznych strán,či sú pravdivé alebo nepravdivé a urobí to za nás.Ak ste mali doteraz nejaké pochbnosti o tom,ako si vysvetliť rôzne udalosti doma a vo svete,už ich nemusíte mať.Dostanete ich vysvetlené od "dôveryhodného zdroja",ktorý má na to aj certifikát.Od koho ? Asi priamo od toho najvyššieho. P.S. Vždy som mal aj teraz trošku mám obavy pred tými,čo sa považovali a považujú za nositeľov a šíriteľov pravdy. Vždy sa totiž uchýlili svoju "pravdu" brániť tým,že sa snažili nositeľov iných názorov zničiť alebo aspoň umlčať(inkvizícia,bolševizmus,fašizmus,diktátorské režimy)
 
Hodnoť

Rusi su majstry deformacii,

no toho casu spicku v uverejnovani deformacii su masmedia Spojenych statov [ cnn. msnbc, abc, cbs, nt, wp, a pod. } Najspinavejsia kampan v dejinach USA, vedena za ucelom odstrania pravoplatne zvoleneho prezidenta. Mimochodom vedena demokratmi, rozumej progresisivistami ba dokonca komunistami { Sanders }

Majte sa.
 
Hodnoť

 

Skladam poklonu Hlinovej rozkosnej "dezinformacii", ktoru kazdy normalne uvazujuci clovek hned prekukol. A ze ju neprekukli harabinovi privrzenci, nuz, aspon si vyskusali, ake to je, ked sa cielene zavadza pod titulom dobra pre vybranu skupinu nasich ludi.. :))))
 
Hodnoť

čisto teoreticky

vláda a NR SR sa myslím pár krát zaviazala bojovať s hybridnými útokmi. P. Pellegrini povedal že platí Bezpečnostná stratégia z roku 2017 , tam je to bod 27 a 59. Neviem čo všetko odsúhlasili zástupcovia NR SR tak ako p. Hrnko v Halifaxe pred rokom.
MO SR k tomuto vytvorilo špeciálne veliteľstvo, tabuľkovo 1.500 duší:
https://domov.sme.sk/c/2213518...
... a my sa tu bavíme o názoroch nejakej súkromnej skupiny mimo štát ??
 


Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 519
 2. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 1 399
 3. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 946
 4. Michael Achberger: Kedy by ste mali jesť posledné jedlo dňa, aby ste zbytočne nepriberali? 702
 5. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 676
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 579
 7. Soňa Fröhlichová: Švajčiari zavádzali opatrenia opäť medzi poslednými a uvoľňujú medzi prvými 542
 8. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 490
 9. Tomáš Jacko: 10 tajných trikov mediálnej manipulácie (1. časť) 429
 10. Roman Vavro: „Čo je to s televíziou? Konečne mi funguje rádio...“ 418

Rebríčky článkov


 1. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 2. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 3. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 4. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 5. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?
 6. Jaroslav Polaček: NEČAKÁM POTLESK, ALE ZACHRÁNILI SME VODU PRE CELÉ VÝCHODNÉ SLOVENSKO
 7. Eva Rohrman Madová: Cestovať či necestovať ?
 8. Jakub Tinak: Môj dvojmesačný pracovný pobyt v Brne.
 9. Ján Pancák: Fejkové profily nitrianskych vrahov.
 10. Peter Biščo: Urobila som to, čo som ani neurobila - nepamätám sa.


Už ste čítali?